Zimní aktivity 

Sjezdové lyžování

Die Tauplitz, 43 km sjezdovek, 53 € (23/24)

Nejbližším lyžařským střediskem  je přirozeně Die Tauplitz. Dolní stanice lanovky je cca 800m od apartmánu. Přímo u apartmánového domu zastavuje skibus, který Vás k lanovce doveze. Samozřejmě je i možné jet autem nebo dojít pěšky. Die Tauplitz nabízí 43 kilometrů sjezdovek, které najdete na třech horách - Mitterstein, Lawinenstein, Schneiderkogel - a Tauplitzalm, který je spojuje. Na rozsáhlých sjezdovkách si každý lyžař najde něco: sportovní a dlouhé sjezdovky nebo příjemně houpavé sjezdovky pro fajnšmekry a rodiny. Na Tauplitzalm na slunném prostranství chráněném před větrem je tzv. Kinderland, prostor po nejmenší lyžaře. 

Die Tauplitz patří do skupiny středisek Schneebären (Die Tauplitz, Loser Altausee, Ski Riesneralm, Planneralm a Kaiserau). Vícedenní skipas platí ve všech těchto střediscích. 

Interaktivní mapa areálu

Ceník skipasů

Panoramatická online webcamera LawinensteinSki Riesneralm, 28 min autem, 32 km sjezdovek, 53 € (23/24)

Areál Ski Riesneralm v Donnersbachwaldu je cca půl hodiny cesty autem z Tauplitz a patří do skupiny Schneebären. Toto středisko je tak trochu mimo hlavní zájem lyžařů, přesto má co nabídnout, a to celé rodině. Na Riesneralmu je vyhlášený dětský lyžařský areál o velikosti 5 ha, který získal několik ocenění. Stejně tak mnoho různých ocenění získala místní lyžařská škola Magic Snow Academy. Co se "dospělého" lyžování týče, jsou tady modré a červené sjezdovky, ale navíc i dvě černé sjezdovky, a na jedné z nich se jezdí pravidleně závody Evropského poháru.  Dále je  zde stálá závodní dráha č. 13 od Rennstarthütte, která automaticky změří Váš čas a natočí Vaši  jízdu do videosouboru, který si můžete později stáhnout. Pokud si budete chtít odpočinout, tak rozhodně doporučujeme navštívit sluneční terasu u chaty Hochsitz na vrcholu Krispen. 

No a pokud budete mít sjezdového lyžování dost, můžete se zahřát během na lyžích. Z tohoto areálu totiž vycházejí dvě běžecké tratě. První je 8,5 km dlouhý okruh Hinterwald od dolní stanice sjezdovky Riesnerbahn. Druhý okruh je 7 km dlouhý Vorderwald, který začíná přímo v Donnersbachwaldu. 

Interaktivní mapa areálu

Ceník skipasů

Webkamery Riesneralm Planneralm, 25 min autem, 16 km sjezdovek, 53 € (23/24)

Planneralm je nejvýše položeným lyžařským střediskem ve Štýrsku (1600 - 2200 m) a zároveň tak trochu "černým koněm" v nabídce lyžařských středisek v okolí Tauplitz. Středisko je malé, ale přehledné, a je vhodné pro rodiny s dětmi. Většinou netrpí pod náporem turistů a díky severní orientaci sjezdovek, na které dopadá málo slunce, lze  lyžařsky využít celý den (oproti např. Tauplitz, kde bývají sjezdovky po poledni již dost rozježděné). Součástí střediska je sáňkařská dráha, dětský svah (Kinderland), běžkařský okruh a okruh pro pěší vycházky. 

Interaktivní mapa areálu

Ceník skipasů

Webkamery Planneralm


Schladming-Dachstein, 28 min autem, 123 km sjezdovek, 73.50 €

Lyžařský region Schladming-Dachstein zahrnuje 4 lyžařské areály (4-Berge-Skischaukel). Jedná se o Hauser-Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Tyto areály jsou vzájemně propojené a lze mezi nimi přejíždět. 4-Berge-Skischaukel patří do Ski Amade. Skupina 4-Berge-Skischaukel nabízí celkem 123 km sjezdovek a 44 moderních vleků. Z toho je 46,1 km modrých, 68,3 km červených a 8,3 km černých. Zaručená zábava na sjezdovkách pro začátečníky i profesionály 

Mimochodem v posledních letech, byly čtyři Schladmingské propojené kopce vybrány řadou médií za Nejlepší lyžařský region Rakousko/Evropa. (Londýnský "Daily Mail", zpravodajský magazín "NEWS", a další.). Pro vstup do této oblasti doporučujeme středisko Hauser-Kaibling.

Interaktivní mapa areálu, 3D interaktivní mapa areálu

Ceník skipasů

Panoramatická online webkamera Hauser-Kaibling nebo zde

Panoramatická online webkamera Planai


Běžecké lyžování

V celém regionu Ausseerland najdete přiližně 130 km upravených běžeckých tras.  V bezprostřední blízkosti Tauplitz je cca 90 km těchto tratí, které jsou upravovány jak pro klasický styl, tak pro bruslení. Můžete si vybrat mezi rovinatými tratěmi, které vycházejí přímo z Tauplitz (17,0 km, trasy T1 Freiberg a T2 Orts), z Bad Miterndorfu (48,1 km, trasy BM1 Kulm, BM2 Krungl, BM3 Neuhofen, BM5 Obersdorf, BM6 ThermenBM7 Sport a uměle osvětlený okruh ve skokanském areálu Kulm) nebo vedou v okolí Pichl-Kainisch (12,4 km, trasy K1 Ödensee, K2 Pichlmoos, K3 Knoppenmoos). Pokud preferujete rozmanitější tratě, vydejte se  přímo na Tauplitzalm a projeďte se olympijskými vítězi nebo mistry světa, kteří zde trénují (trasy T3 Lärchwald a T4 Sturzahn). 

Přehled aktuálního stavu výše uvedených tras je zde. Zprávu je také možná stáhnout ve formátu .pdf zde

Náročná a krásná zároveň je Gößlerova stezka na Grundlsee. Náročný úsek přes Gößlerwiesen je odměněn krásnými výhledy na Grundlsee - známé také jako "Štýrské moře", na a křišťálově čisté jezero Toplitzsee.

Všechny běžecké tratě mají jedno společné: Nabízejí nádherné výhledy na mnohotvárný Ausseerland. A to nejlepší: běžkaři si užívají ostrého sluníčka od rána do večera. Oblast běžeckého lyžování v okolí Bad Mitterndorfu byla oceněna Štýrskou běžeckou pečetí.

Většina běžeckých tras je zpoplatněna. Poplatky lze zaplatit v turistických kancelářích v Tauplitz, v Bad Miterndorfu nebo v Bad Aussee, kde jsou k dostání i tištěné mapy tras. Poplatky lze také uhradit v prodejních automatech na tratích (podrobnosti zde). 


Pokud Vás neuspokojí běžecké okruhy v blízkém okolí Tauplitz, zkuste navštívit běžecké středisko v Ramsau am Dachstein (z Tauplitz je to cca 40 min. autem). To nabízí celkem 220 km běžeckých tratí, včetně 70 km vysloveně sportovních tratí pro bruslení. Podrobnější informace najdete zde. Pro rychlý přehled stavu běžeckých tratí v Ramsau použijte tento odkaz. Jednodenní vstupenka stojí 15,50 EUR (23/24).

Předpověď počasí pro Tauplitz

Martin (+420 604 32 27 14) a Valerie (+420 737 18 77 46) Nežádalovi, nezadal@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky