Zimní aktivity 

Sjezdové lyžování

Die Tauplitz, 43 km sjezdovek, 45 €

Nejbližším lyžařským střediskem  je přirozeně Die Tauplitz. Dolní stanice lanovky je cca 800m od apartmánu. Přímo u apartmánového domu zastavuje skibus, který Vás k lanovce doveze. Samozřejmě je i možné jet autem nebo dojít pěšky. Die Tauplitz nabízí 43 kilometrů sjezdovek, které najdete na třech horách - Mitterstein, Lawinenstein, Schneiderkogel - a Tauplitzalm, který je spojuje. Na rozsáhlých sjezdovkách si každý lyžař najde něco: sportovní a dlouhé sjezdovky nebo příjemně houpavé sjezdovky pro fajnšmekry a rodiny. Na Tauplitzalm na slunném prostranství chráněném před větrem je tzv. Kinderland, prostor po nejmenší lyžaře. 

Die Tauplitz patří do skupiny středisek Schneebären (Die Tauplitz, Loser Altausee, Ski Riesneralm, Planneralm a Kaiserau). Vícedenní skipas platí ve všech těchto střediscích. 

Interaktivní mapa areálu

Ceník skipasů

Panoramatická online webcamera LawinensteinSki Riesneralm, 28 min autem, 32 km sjezdovek, 45 €

Areál Ski Riesneralm v Donnersbachwaldu je cca půl hodiny cesty autem z Tauplitz a patří do skupiny Schneebären. Toto středisko je tak trochu mimo hlavní zájem lyžařů, přesto má co nabídnout, a to celé rodině. Na Riesneralmu je vyhlášený dětský lyžařský areál o velikosti 5 ha, který získal několik ocenění. Stejně tak mnoho různých ocenění získala místní lyžařská škola Magic Snow Academy. Co se "dospělého" lyžování týče, jsou tady modré a červené sjezdovky, ale navíc i dvě černé sjezdovky, a na jedné z nich se jezdí pravidleně závody Evropského poháru.  Dále je  zde stálá závodní dráha č. 13 od Rennstarthütte, která automaticky změří Váš čas a natočí Vaši  jízdu do videosouboru, který si můžete později stáhnout. Pokud si budete chtít odpočinout, tak rozhodně doporučujeme navštívit sluneční terasu u chaty Hochsitz na vrcholu Krispen. 

No a pokud budete mít sjezdového lyžování dost, můžete se zahřát během na lyžích. Z tohoto areálu totiž vycházejí dvě běžecké tratě. První je 8,5 km dlouhý okruh Hinterwald od dolní stanice sjezdovky Riesnerbahn. Druhý okruh je 7 km dlouhý Vorderwald, který začíná přímo v Donnersbachwaldu. 

Interaktivní mapa areálu

Ceník skipasů

Webkamery Riesneralm Schladming-Dachstein, 28 min autem, 123 km sjezdovek, 60.50 €

Lyžařský region Schladming-Dachstein zahrnuje 4 lyžařské areály (4-Berge-Skischaukel). Jedná se o Hauser-Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Tyto areály jsou vzájemně propojené a lze mezi nimi přejíždět. 4-Berge-Skischaukel patří do Ski Amade. Skupina 4-Berge-Skischaukel nabízí celkem 123 km sjezdovek a 44 moderních vleků. Z toho je 46,1 km modrých, 68,3 km červených a 8,3 km černých. Zaručená zábava na sjezdovkách pro začátečníky i profesionály 

Mimochodem v posledních letech, byly čtyři Schladmingské propojené kopce vybrány řadou médií za Nejlepší lyžařský region Rakousko/Evropa. (Londýnský "Daily Mail", zpravodajský magazín "NEWS", a další.). Pro vstup do této oblasti doporučujeme středisko Hauser-Kaibling.

Interaktivní mapa areálu, 3D interaktivní mapa areálu

Ceník skipasů

Panoramatická online webkamera Hauser-Kaibling nebo zde

Panoramatická online webkamera Planai


Běžecké lyžování

V celém regionu Ausseerland najdete přiližně 130 km upravených běžeckých tras.  V bezprostřední blízkosti Tauplitz je cca 90 km těchto tratí, které jsou upravovány jak pro klasický styl, tak pro bruslení. Můžete si vybrat mezi rovinatými tratěmi, které vycházejí přímo z Tauplitz (17,0 km, trasy T1 Freiberg a T2 Orts), z Bad Miterndorfu (48,1 km, trasy BM1 Kulm, BM2 Krungl, BM3 Neuhofen, BM5 Obersdorf, BM6 ThermenBM7 Sport a uměle osvětlený okruh ve skokanském areálu Kulm) nebo vedou v okolí Pichl-Kainisch (12,4 km, trasy K1 Ödensee, K2 Pichlmoos, K3 Knoppenmoos). Pokud preferujete rozmanitější tratě, vydejte se  přímo na Tauplitzalm a projeďte se olympijskými vítězi nebo mistry světa, kteří zde trénují (trasy T3 Lärchwald a T4 Sturzahn). 

Přehled aktuálního stavu výše uvedených tras je zde

Náročná a krásná zároveň je Gößlerova stezka na Grundlsee. Náročný úsek přes Gößlerwiesen je odměněn krásnými výhledy na Grundlsee - známé také jako "Štýrské moře", na a křišťálově čisté jezero Toplitzsee.

Všechny běžecké tratě mají jedno společné: Nabízejí nádherné výhledy na mnohotvárný Ausseerland. A to nejlepší: běžkaři si užívají ostrého sluníčka od rána do večera. Oblast běžeckého lyžování v okolí Bad Mitterndorfu byla oceněna Štýrskou běžeckou pečetí.

Většina běžeckých tras je zpoplatněna. Poplatky lze zaplatit v turistických kancelářích v Tauplitz, v Bad Miterndorfu nebo v Bad Aussee, kde jsou k dostání i tištěné mapy tras. Poplatky lze také uhradit v prodejních automatech na tratích (podrobnosti zde). 


Předpověď počasí pro Tauplitz

Martin (+420 604 32 27 14) a Valerie (+420 737 18 77 46) Nežádalovi, nezadal@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky